Sonda przyszłość

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
O Parku Linowym „PAPROCANY”

Park linowy „Paprocany” jest konstrukcją linową zamontowaną na drzewach, służącą do bezpiecznej zabawy na wysokości. To bezpieczne uprawianie rekreacji ruchowej zbliżonej do alpinizmu. Pomiędzy drzewami powieszone są przeszkody wykonane z drewna, lin stalowych, lin z tworzywa sztucznego i siatki. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dodatkowo rozciągnięta jest lina stalowa służąca do asekuracji. To do tej liny zawsze przypięci są użytkownicy specjalistycznym sprzętem, uprzednio przeszkoleni przez doświadczonych instruktorów. W celu przejścia z przeszkody na przeszkodę na drzewach zamontowane są podesty. Można na nich także odpocząć przed następnymi trudnościami.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy czternaście tras Uśmiech o różnym stopniu trudności. Trasa tęczowa i słoneczna przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych o wzroście pow. 90 cm. Trasy: biała, zielona, purpurowa i sino-koperkowy róż są przystosowane dla dzieci posiadających 120 cm wzrostu. Zapraszamy młodszych miłośników wspinaczki do pokonania tras samodzielnie, lub z pomocą rodzica, opiekuna lub jednego z naszych doświadczonych instruktorów. Nawet osoby, które nie mają silnych rąk, nie uprawiają żadnego sportu także dadzą radę przejść trasę, co nie znaczy, że miłośnicy wysiłku i adrenaliny nie znajdą czegoś dla siebie. Dla nich przygotowane są trasy wyższe - niebieska, pomarańczowa, fioletowa, czerwona, żółtą, mała extreme szara, extreme I brązowa i extreme II czarna. Są to trasy bardziej wymagające (min wzrost 135cm), jednak zróżnicowanie przeszkód powoduje iż są one niezwykle atrakcyjne."Beczka Flinstonów", "Przeciąganie kubła", "Skok Tarzana", "Deskorolka" i dłuuuuuuuugie zjazdy na tyrolce to tylko wybrane przeszkody z licznych atrakcji czekających dzielnych wspinaczy na naszych trasach. Dla wytrwałych i odważnych oferujemy trasy: Małe Extreme, Extreme I i Extreme II. Każda z nich liczy blisko od 270 do 330 m.

NA PRZESZKODACH  NASZEGO PARKU LINOWEGO BAWIĆ SIĘ MOGĄ WSZYSCY. Niepotrzebne jest doświadczenie i obycie ze sprzętem alpinistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy. Zapewniamy niezapomniane wrażenia i wysiłek na świeżym powietrzu. Jest to zabawa zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, jak też i dla starszych osób. Jedyne ograniczenia to wzrost poniżej 90 cm albo zły stan zdrowia, mogący pogorszyć się przy wysiłku fizycznym.

Park Linowy „Paprocany” dzięki dogodnemu położeniu w Ośrodku sportowo-rekreacyjnym jest szczególnie ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi, gdyż wpisuje się w aktywną turystykę i staje się alternatywą spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, która poprawia ich stan zdrowia i chroni przed negatywnymi skutkami chorób cywilizacyjnych.

SZKOLENIE

Park Linowy „Paprocany” wyposażony jest w trasę szkoleniową. Przed wejściem na trasę zasadniczą parku wszyscy chętni muszą obowiązkowo odbyć krótkie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa oraz umiejętności korzystania z podstawowego sprzętu alpinistycznego, niezbędnego do pokonania trasy.